Karşılaştır

Gezgin gözünden AvrupayaGezi, Kaçak Faaliyetler ve Interrail karşılaştırması.

AVRUPAYAGEZİ.COM #1

“Muhatabım kim biliyorum, kurumsal bir şirket. Param ve seyahatim güvende.”

KAÇAK FAALİYETLER #1

“Birkaç kişi toplanmış kendi kendilerine yasal olmayan şekilde seyahat düzenliyorlar. Kendimi güvende hissetmiyorum.”

INTERRAIL #1

“Tek güvence benim, bir şeyler yanlış giderse yandım.”

AVRUPAYAGEZİ.COM #2

“Tamamen yasal. Zorunlu paket tur sigortam ve zorunlu paket tur sözleşmem var. Kanunların zorunlu tuttuğu maddeler ile gönül rahatlığı ile seyahat edebilirim.”

KAÇAK FAALİYETLER #2

“Bana bir sözleşme imzalattılar ama yasal bir oluşum olmadığı için sözleşmenin geçerliliği yok. Nasıl rahat seyahat edebilirim ki! Sigorta yaptıracaklar mı acaba? Gerçi yaptırsalar da sadece seyahat sağlık sigortası yaptırabilirler. Yasal olmadığı için tabi ki hakkımı arayamayacağım. Hadi hayırlısı.”

INTERRAIL #2

“Hadi bakalım çıktık bir yola. Neyse seyahat sağlık sigortamı yaptırdım hiç yoktan iyidir.”

AVRUPAYAGEZİ.COM #3

“Uzun yıllardır sadece otobüsle Avrupa gezileri düzenliyorlar,  tecrübe çok önemli olduğuna göre ne yaptığını çok iyi bilen bir ekiple seyahat etmek çok güzel. ”

KAÇAK FAALİYETLER #3

“Birkaç yıldır kaçak olarak seyahat düzenliyor gözüküyorlar ya da cesaretliler böyle yeni bir girişimde bulunmuşlar, tecrübeleri vardır herhalde biraz. Ya yoksa ve ne yaptıklarını bilmiyorlarsa! İşim şansa kaldı.”

INTERRAIL #3

“Hiçbir tecrübem yok birkaç kez yurt dışına çıktım, yapabilirim sanırım. Sanır mıyım?”

AVRUPAYAGEZİ.COM #4

“Referansa ve sürekliliğe önem veriyorlar, Eee! Kurumsal bir şirket memnuniyet süreklilik için önemli. Aynı kişiler AvrupayaGezi.com’un farklı gezilerine tekrar katıldıklarına göre bir bildikleri vardır.”

KAÇAK FAALİYETLER #4

“Gençler toplanmış birbirlerini referans gösteriyorlar, web siteleri, sosyal medyaları de fena değil, beni kaptılar açıkçası. Ama seyahat konusunda nasıllar acaba? Resim güzel resmin arkasına bakmak işime gelmedi seyahat bitti çok pişmanım. Referansa önem vermediklerini anladım bugün varlar, yarın yoklar. Yasal olmayan yoldan biraz para kazanmaya çalışmışlar meğer gençler, benim param ve zamanım değersiz. Olsun ne diyelim, bir dahakine dikkat ederiz.”

INTERRAIL #4

“Yola çıktım ama çok pişmanım, kötü de olsa bu da bir tecrübe, bir daha asla. Allahtan gencim, genç olmasaydım pişmanlığı gör sen.”

AVRUPAYAGEZİ.COM #5

“Ne söz verdilerse tutuyorlar. Kurumsal bir şirket hesabını iyi biliyor. Gerçi bilmese ne olur beni ilgilendirmez , benim haklarım var.”

KAÇAK FAALİYETLER #5

“Eee? evdeki hesapları çarşıya uymadı farklı bahanelerle para topluyorlar oradan ekliyor buradan çıkarıyorlar olan bize oluyor. Ne yapalım bir hak iddia edemeyeceğimize göre mecbur veriyoruz yolda mı kalalım.”

INTERRAIL #5

“İnternette araştırırken böyle okumamıştım, bu masraf nerden çıktı yine. Off! param yetecek mi acaba?”

AVRUPAYAGEZİ.COM #6

“Paris’te görülecek yerleri gördük, serbest zamanım da var Şanzelize caddesinde bir kahve mi içsem, alışveriş mi yapsam yoksa Eyfel kulesine mi çıksam? En iyisi danışmanımıza sorayım o beni yönlendirir belki hepsini de yapabilirim. Hem otobüsle şehir gezisini yaparken bize nasıl gezmemiz gerektiğini anlatmışlar ve göstermişlerdi. Sanki on yıldır Paris’e geliyorum. “

KAÇAK FAALİYETLER #6

“Paris’e de geldik, ne olacak şimdi? Eyfel kulesinin önünde bizi bıraktılar bir şey de bilmiyorlar. Etrafta acaba burada yaşayan bir Türk bulabilir miyim? Zaman da bitti Paris’i de göremedik inşallah bir sonraki şehirde böyle olmaz. Olur mu dersin?”

INTERRAIL #6

“Trenden indik. Nereye gitmemiz gerekli şimdi acaba daha oteli bulacağız. Taksiye mi binsem, o da çok yazar burası Avrupa, metro haritasına bakayım bir, çok karışık gözüküyor. Ohh neyse Eyfel kulesini buldum gerçi çok geç oldu. Olsun ne yapalım gecesi de güzel diyorlar idare edeceğiz artık. “

AVRUPAYAGEZİ.COM #7

“Otele vardık, söz verdikleri gibi otel çok güzel, oda anahtarlarımız her şey önceden hazır, avrupayagezi.com iyi organize olmuş. Valizimi otobüsten alıp, odama çıkıp dinleneyim bari.”

KAÇAK FAALİYETLER #7

“Otele vardık söz verdikleri gibi üç yıldız otel ama bu otel bence üç yıldız olamaz bile neyse yapacak bir şey yok. Neyi bekliyoruz bilmiyorum, listeyi yeni yapıyorlar burada olacak şey mi bu? Eee! zaten profesyonel olsalar kurumsal olurlar, ben kendim istedim.”

INTERRAIL #7

“Sonunda kendimi otele atabildim. Elimde eşyalar valiz bütün gün mahvoldum. Şehri gezmek için halim kalmadı dinleneceğim. Viyana’yı görmesem de olur ne var ki, hiçbir şey. Kendimi kandırıyor gibiyim ama çok yoruldum ne yapayım.”

AVRUPAYAGEZİ.COM #8

“Çok şehir var, ama güzel program yapmışlar her şehre uygun zamanda giriyoruz. Şehrin büyüklüğüne ve önemine göre yeterince saat de ayırmışlar harika. Tecrübe bu olsa gerek.”

KAÇAK FAALİYETLER #8

“Çok şehir yazmışlar programa ama neredeyse hep gir çık yapıyoruz, göz boyamaktan başka bir şey değil. Google Haritalara göre program yapmışlar ama yolculukta karşımıza çıkabilecek olası aksaklıklar hesaplanmamış. Yine bu şehre de zaman kalmadı.”

INTERRAIL #8

“Eee Avrupa farkı, trenler hep saatinde kalkıyor saatinde varıyor tam düşündüğümüz gibi. Sonunda iyi giden bir şey var bari.”

AVRUPAYAGEZİ.COM #9

“Bazı kaçak faaliyetlere göre biraz fiyat farkı var. Neden bu fiyat farkı diye düşünürken şimdi anladım. Standart gezilerinde bile konaklama sayısı çok daha fazla, daha tecrübeli bir ekip, sigortaları daha kapsamlı, oteller özenle seçilmiş, otobüsleri kaliteli, seyahat programları daha güzel, vergilerini de ödüyorlar. 50-100 euro fark var her zaman mı geleceğiz sanki bari gezdiğimize değsin. Yolculuk esnasındaki harcama önerileriyle zaten bu farktan fazlasını bize kazandırdılar sağ olsunlar. Gerçi aynı ya da daha yüksek fiyatta olan kaçak faaliyetler de vardı, iyi ki AvrupayaGezi.com’u tercih etmişim. “

KAÇAK FAALİYETLER #9

“Ooo! çok fazla şehir yazmışlar, gerçi saat saat program bile yok belki de şehrin içinden geçip devam edeceğiz bilmiyoruz, beni kandırdılar ne yalan söyleyeyim.  Doğru dürüst otel konaklamaları yok neredeyse her geceyi yolda geçiriyoruz, otobüs de söz verdikleri gibi değil, bize seyahat esnasında hatırlatma yapan da yok bilseydik serbest taksi yerine devlet tarafından kontrolü olan taksiye binerdik 10 euroluk yol için bizden 50 euro taksi ücreti aldılar. Nereden bileceğiz bize söyleyen olmadı. Kar yapalım derken zarar ediyoruz. Şimdi daha iyi anladım.”

INTERRAIL #9

“Planımız hazır hadi yola çıkalım, Eee! daha yolun yarısında para bitti. Neyse kalan programı da yapmayıverelim bu da bir tecrübe.”

AVRUPAYAGEZİ.COM #10

“Kaptanlarımız ne kadar efendi, saygılı ve güler yüzlü. Turizm kaptanlarıyla seyahat etmenin ayrıcalığı da bu olsa gerek. İnsan taşıdıklarının farkındalar sarsmadan güvenli bir şekilde yolculuk geçiriyoruz. Eşyalarımızı da güvenli bir şekilde araçta bırakabiliriz nasılsa kaptanlar otobüsü biz gezerken başıboş bırakmıyorlar. Ayrıca Avrupa otobüs kullanım kurallarını çok iyi biliyorlar saatlere uyuyorlar. Avrupalılar her şeyi düşünmüş kaptanlar da zorunlu olarak dinleniyor zaten program da ona göre hazırlanmış. Kendimi güvende hissediyorum.”

KAÇAK FAALİYETLER #10

“Kaptanlar gerçekten çok negatif, sanki dövecek gibi davranıyorlar. Vizesi var, Avrupa yollarını biliyor ve sezon yoğunluğu sebebiyle Tır şoförü bulmuşlar ve turizm ile ilgisi yok. Tamam Tır şoförlerine de saygımız var ama bizim tek bir tatilimiz var ve burnumuzdan geldi. Kaptanlar meslek icabı yolları biliyorlar ama şehirleri de merak ediyorlar ve otobüsü başıboş bırakıyorlar. Eee! bizim eşyalar ne olacak, işimiz şansa kaldı. Program da kötü hazırlanmış Avrupa otobüs kuralları sürekli ihlal ediliyor, ceza yersek bizden başka bir isim altında para toplanacak gibi hissediyorum.”

INTERRAIL #10

“Tren kalkıyor ve varıyor oh ne rahat demek isterdim ama maalesef değil, gözlerimi iki dakika bile kapatamıyorum, ya eşyalarım çalınırsa. Uyumamalıyım uyumamalıyım…”

E-Bülten Aboneliği
Ücretsiz E-bülten Aboneliği ile Tüm Yenilik ve Kampanyalarımızdan Haberdar Olun.

Verdiğiniz bilgiler belirtilen dışında kullanılmayacak ve kesinlikle 3. taraflar ile paylaşılmayacaktır.