Sayfa Yükleyiciyi Kapat X
Menü Kapat
account_circle
SIKÇA SORULAN SORULAR

MERAK ETTİĞİNİZ HER ŞEY

Otobüsle Avrupa gezisi akımının öncülerinden olan AvrupayaGezi.com’un uzun yıllara dayanan tecrübesi sonucu katılımcıların merak ettiği konuları analiz ettiğimiz bu sayfamızda aklınıza takılan soruları büyük ölçüde cevapladık.
Aradığınız sorunun cevabını bulamadıysanız merak etmeyin 0850 885 2227 numaralı telefondan bize ulaşarak gezi uzmanımıza her türlü sorunuzu iletebilirsiniz. Gezi uzmanımız sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duyacaktır. Ayrıca “Sizi Arayalım” butonundan bize iletişim bilgilerinizi bırakırsanız eğer biz de sizi arayabiliriz.

 • REZERVASYON VE ÖDEME
 • GEZİ GENEL
 • GEZİDEN ÖNCE
 • GEZİ ESNASI
 • GRUPLAR İÇİN S.S.S.
 • Kimler rezervasyon talebinde bulunabilir?

  Herkes rezervasyon talebinde bulunabilir. Rezervasyon talebinde bulunmak kesin kayıt anlamına gelmemektedir. Seyahatin düzeni ve huzuru için gerekli kriterleri taşıyan ve vize alması için engeli gözükmeyen kişiler geziye kabul edilir. Eğer gerçekten ilgileniyor ve katılmak istiyorsanız “ben kabul edilmem” gibi ön yargılı düşünmeden, ilgili gezi için rezervasyon talebi yaparak formdaki bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.
 • Nasıl rezervasyon yapabiliriz?

  En kolay ve hızlı rezervasyon yöntemi bize 0850 885 2227 numaralı telefondan ulaşarak yapabilirsiniz. Ayrıca rezervasyon süreci ilgili gezi sayfasında bulunan “Hemen Başvur” butonunu tıkladığınızda yönergeleri takip ederek ve bilgileri girerek başlıyor. Eğer sistemde kayıtlı bir kullanıcıysanız sisteme giriş yaparak rezervasyon talebi gönderebilirsiniz. Başvuruyu tamamladıktan sonra en geç 24 saat içerisinde gezi uzmanımız size geri dönüş yapmakta ve süreç ile ilgili detaylı bilgi vermektedir.
 • Son başvuru tarihi nedir?

  Son başvuru tarihimiz yoktur. Gezilerimiz otobüs ile düzenlendiği için sınırlı sayıda katılımcıyla gerçekleşiyor olup katılımcı yeter sayısına ulaştığında ilgili otobüs katılıma kapanmaktadır. Eğer gerçekten gezi ile ilgileniyorsanız bir an önce rezervasyon talebinde bulunup ardından katılımınızı kesinleştirmeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.
 • ``Hemen Başvur`` nedir?

  “Hemen Başvur” bir tür ön başvuru süreci ve sisteme kayıt edilmeniz anlamına gelmektedir.
 • Başvuru sırasında ödemenin tamamını yapmak zorunda mıyız?

  Başvuru sırasında herhangi bir ödeme yapmak zorunda değilsiniz fakat rezervasyonunuzu kesinleştirmek için ödeme yapmanız gerekmektedir. Kapora bedelini ödediğiniz anda rezervasyonunuz kesinleşmiş olmaktadır.
 • Ödeme planına nerden ulaşabilirim?

  Ödeme planına ilgili gezinin fiyatlar ve ödeme planı sekmesinden ulaşabilirsiniz.
 • Ödemeleri nasıl yapıyoruz?

  Ödemeleri ilgili gezinin, fiyatlar ve ödeme planı sekmesinde belirtilen dönemlerde banka havalesi ile yapabilirsiniz
 • Rezervasyonumuzu ve ödemelerimizi nasıl takip edebiliriz?

  Sitenin üst kısmında “Hesabım” menüsünden kullanıcı girişi yaparak rezervasyon ve ödemelerinizi takip edebilirsiniz.
 • Rezervasyonum ne zaman onaylanıyor?

  Rezervasyonunuz ön ödemeniz tamamlandığında onaylanmış oluyor. Ödemenizin en geç 24 saat içerisinde site kullanıcı hesabına yansımaktadır. Eğer isterseniz 24 saat beklemeden 08508852227 numaralı telefondan bize ulaşabilir ödemenizi kontrol edip anında kullanıcı hesabınıza yansıtılmasını sağlayabilirsiniz.
 • Nasıl bir gezi sistemi?

  AvrupayaGezi.com genel olarak otobüsle Türkiye’den başlayıp Türkiye’de sona eren bir gezi sistemi olup belirli dönemlerde uçakla Avrupa’nın belirli bir şehrine seyahat edip o şehirden otobüsle devam edilen gezi programlarımız da bulunmaktadır. 2016 Yaz dönemi için uçak kombinasyonu gezimiz bulunmamaktadır. Otobüsle adım adım Avrupa gezilerimize gezilerimiz sayfasından ulaşabilirsiniz.
 • Nasıl bir gezi ortamı bizi bekliyor?

  AvrupayaGezi.com gezileri herkesin birbirine saygılı olduğu, samimi bir aile ortamına dönüştürmekteyiz. Samimiyetin gücüne olan inancımız sayesinde huzurlu ve mutlu geziler inşa ediyor ve yürütüyoruz.
 • Tüm geziler otobüs ile mi düzenleniyor?

  Gezilerimiz sadece otobüs, uçak+otobüs otobüs+gemi ya da uçak+otobüs+gemi şeklinde farklı varyasyonlarda yapılmaktadır. Ulaşım araçları ile ilgili detayları gezilerin tanıtım sayfasından ulaşabilirsiniz. Genel olarak asıl ulaşım aracının otobüs olduğunu söyleyebiliriz.
 • Otobüsle gezmek yorucu olmuyor mu?

  Otobüslerimiz, iki şehir arası sefer düzenleyen sıra otobüsü mantığı ile hareket etmemektedir. Böylece AvrupayaGezi otobüsümüzü, içinde rahat hareket ettiğimiz, sık sık mola verdiğimiz rahat bir ortama dönüştürmekteyiz Otobüs ile yolculuk konusunda uzun yıllara dayanan deneyimi bulunan grup liderlerimiz sayesinde herkesin ihtiyaçlarını duyduğumuz ve birlikte makul çözümler sunduğumuz güzel yolculuklar gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca şu da bilinmelidir ki şehirlerarası yolculuklarımızın neredeyse tamamı kaliteli, Avrupa standartlarındaki otobanlarda gerçekleşmektedir, bu da yolculuk kalitesini arttırmak anlamında önemli bir etkendir. Yolculuk kalitesinde etkili diğer önemli bir etken de otobüslerimizin, yüksek model, bakımlı ve kaliteli olmasıdır. Otobüsle Avrupa gezilerinde deneyim sahibi, insan ilişkileri iyi, bilinçli şoförlerimizin, güvenli ve konforlu sürüş tarzı ve tekniği sayesinde de yolculuklarımızın kalitesi artmaktadır. Kısacası yukarıda saydığımız etmenler sayesinde yolculuklarımız konforlu ve yoruculuğu ise minimum düzeyde olmaktadır. Bir de farklı yaş grubunda, farklı yaşam tarzlarında katılımcılarımızın olumlu geri dönüşleri, çevrelerinde AvrupayaGezi’yi referans göstermeleri ve farklı seyahat programlarımıza tekrar katılımları AvrupayaGezi gezilerinin güzel geçtiğinin ve düşünüldüğü kadar da yorucu olmadığının en büyük göstergesidir
 • Gezgin konseptleri nedir?

  Farklı gezgin konseptleri sayesinde planladığınız gezinin diğerleriyle olan farkını daha iyi anlayabilirsiniz. Farklı konseptler farklı ihtiyaçlara göre belirlenmiş böylece kendinize uygun geziyi daha kolay bulabilirsiniz. Her gezinin konseptini gezinin sayfasından öğrenebilirsiniz. GEZİ KONSEPTLERİNİ ÜST TARAFTAKİ “GEZİLERİMİZ” MENÜSÜNDEN “GEZGİN KONSEPTLERİ” BUTONUNU TIKLAYARAK İNCELEYEBİLİRSİNİZ.
 • Gezgin konseptleri arasındaki farklar nelerdir?

  Gezgin konseptleri arasında farklar
  -Gezilecek Şehir Yoğunluğu ve Zamanlama
  -Konaklama Sayıları ve Özellikleri
  -Fiyat Farklılıkları
  -“Ben” Zamanı ( Serbest Zaman )
 • Konaklamalar nerelerde, nasıl yapılıyor?

  Konaklayacağımız oteller şehirlerin içerisinde, temizliği ve rahatlığı ön planda tutulan, genelde devamlı olarak işbirliği yaptığımız otellerdir. Konaklamalarımız 3 ya da 4 yıldız otellerde, iki kişilik odalarda oda+kahvaltı türünde olmaktadır. Arzu eden katılımcılarımız otellerdeki müsaitlik durumuna göre başvuru esnasında üç kişilik oda isteğinde bulunabilirler. Ayrıca isteyen katılımcılarımız fiyat farkı ödeyerek tek kişilik odalarda konaklayabilirler. Ayrıca gece yapılan gemi yolculuklarında dört kişilik kamaralarda konaklama yapılmaktadır. Yine arzu eden misafirlerimiz fiyat farkı ödeyerek iki kişilik ya da tek kişilik kamaralarda da seyahat edebilmektedirler. Katılımcılar rezervasyon sırasında bildirdikleri arkadaş ya da aileleriyle seyahat etmiyorlarsa ve aynı odayı paylaşma talepleri yoksa aynı cinsiyetten katılımcılar tarafımızdan odalara yerleştirilirler. Yerleştirme sırasında mümkünse yaş durumu da dikkate alınmaktadır.
 • Geziler eş ve aile katılımı için uygun mudur?

  Gezilerimiz her türlü düşünceye veya hayat tarzına sahip eş ve aile katılımı için uygundur. Uzun yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde gezilerimizi görüşü, yaşam tarzı ne olursa olsun saygılı, seviyeli ve samimi güzel ilişkiler kurulan seyahat ortamına dönüştürmekteyiz.
 • Şehirleri grupla gezmek zorunda mıyız? Yeterince serbest zamanımız var mı?

  Şehir gezilerinde grupla gezmek zorunda değilsiniz. İsterseniz kendi programınızı kendiniz yaparak ilgi alanınıza göre şehirleri gezebilirsiniz. Ayrıca şehir turlarını grup liderlerimiz ya da rehberimiz ile grup olarak da yapabilirsiniz. Şehri turu esnasında zaman zaman ya da sonrasında yeterince serbest zaman verilmektedir.
 • Şehirlerde kalış süreleri neye göre belirlenmektedir?

  Şehirlerde kalış süreleri genel olarak programın gidişatı, şehirlerin önemine ve büyüklüğüne göre belirlenmektedir.  İlgili gezinin detay sayfasından ulaşabileceğiniz gezi programında detaylı saat saat bilgiye ulaşabilirsiniz.
 • Gezilerin ilk başlangıç ve son bitiş şehirleri nerelerdir?

  Gezilerimizin başlangıç ve bitiş ana şehirleri İzmir ve İstanbul’dur. Arzu eden katılımcılarımız güzergahımız üzerindeki şehirlerden de gezilerimize dahil olabilmekte ve gezi sonu bu şehirlere tekrar geri bırakılabilmektedir. Ana şehirler dışındaki şehirler için gezi başlangıç tarihinden 15 gün öncesi bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.
 • Gezilere pasaport ve vize gerekli mi?

  Tüm gezilerimizde pasaport gereklidir. Hususi Pasaport ( Yeşil Pasaport ), Hizmet Pasaportu ( Gri Pasaport ) ya da Diplomatik Pasaport ( Siyah Pasaport )  sahibi iseniz ya da alma hakkınız varsa bu geziye katılmak için herhangi bir Vize işlemi yapmanıza gerek yoktur. Pasaport türleri hakkında bilgi için tıklayınız. Ayrıca daha önceden alınmış seyahat sürelerini kapsayan ve çok girişli Schengen Vizesi bulunan Umuma Mahsus Pasaportunuz ( Bordo Pasaport ) varsa da vize işlemi yapmanıza gerek yoktur.
 • Vize işlemleri nasıl yapılıyor?

  Vize işlemleri sizin adınıza tarafımızdan aracı çözüm ortağı vize hizmet sağlayıcı firma tarafından tamamlanmaktadır. Bunun için gerekli belgeler ve prosedürler hususunda katılımınız kesinleştiğinde hazırlık döneminde tarafımızdan bilgilendirileceksiniz. Ayrıca arzu eden misafirlerimiz sorumluluğunu alarak vize başvurularını kendileri de yapabilmektedir.
 • Vize başvurularını şahsen yapmak zorunda mıyız yoksa bizim adımıza siz başvuruda bulunuyor musunuz?

  Tüm vize başvuru hazırlıkları sizden talep ettiğimiz belgeler ile tarafımızdan yapılmaktadır. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra Schengen bölgesinde başlatılan parmak izi uygulaması sebebiyle bu tarihten sonra ilk kez schengen vizesi başvurusunda bulunuyorsanız parmak izi vermek üzere başvuru esnasında randevu tarihinde siz de şahsen bulunmanız gerekmektedir. Eğer bu tarihten sonra schengen vizesi başvurusunda bulunmuş ve herhangi bir AB ülkesine parmak izi vermişseniz başvuru esnasında şahsen bulunma zorunluluğu yoktur. ( Konsoloslukların insiyatifine bağlı olarak gerekli görülmesi durumunda kişilerin başvuru için davet edilebileceği ihtimalinin olduğu da bilinmelidir. )
 • Gezide yanımıza almamız gerekenler ile ilgili bilgi veriliyor mu?

  Gezi hazırlık kılavuzu ile tüm bilgiler tarafımızdan gezinin başlangıç tarihinden 15 gün öncesinde katılımcılara gönderilmektedir. Size özel hazırladığımız bu kılavuzumuzda gezi esansında ihtiyacınız olabilecek her türlü bilgiye ulaşabileceksiniz.
 • Geziye diğer katılan kişiler ile gezi öncesi tanışabilir miyiz?

  Gezi başlangıç tarihinden 15 gün önce ilgili gezi için oluşturacağımız gizli facebook gurubuna üye olarak katılımcılar birbirleri ile tanışabilirler ve bilgi alışverişinde bulunabilirler.
 • Otobüste iki kişilik koltukta tek başıma seyahat edebilir miyim?

  Rezervasyon talebinde bulunurken ek ücret karşılığı iki kişilik koltukta tek başınıza seyahat edebilirsiniz. Daha sonra karar vermeniz durumunda uygun yer bulunması koşulu ile seyahat başlangıç tarihine kadar da ek ücret karşılığı bu talebinizi bize ulaştırabilirsiniz.
 • Otellerde tek kişilik odada kalabilir miyim?

  Rezervasyon sırasında talep etmeniz durumunda ek ücret karşılığı tek kişilik odada konaklayabilirsiniz.
 • Seyahatin gerçekleşmesi için yeter kişi sayısı var mıdır?

  Seyahatin gerçekleşmesi için yeter kişi sayısı vardır. Yeter kişi sayısı otobüs başına belirlenmektedir. Örneğin aynı gezi için ilk otobüs dolması durumunda ikinci otobüs için yeter sayısı gerekmektedir. Böylece ilk otobüs kesinleşmiş olup ikinci otobüs için yeter sayısı aranmaktadır. Bu durumda ciddi anlamda katılmak istiyorsanız bir an önce karar verip katılımınızı kesinleştirmeniz gerekliliğinin önemini hatırlatmak isteriz.
 • Gideceğimiz ülkenin dilini ya da herhangi bir yabancı dil bilmek zorunda mıyız?

  Gideceğimiz ülkenin dilini ya da herhangi bir yabancı dil bilme zorunluluğu yoktur.
 • Tek başıma katılmayı düşünüyorum ne dersiniz?

  Katılımcılarımızın büyük bir bölümü tek başına katılım sağlamaktadır. Samimiyetin, saygının ve sevginin hakim olduğu seyahatimiz, sizinle aynı amaçla hareket eden diğer katılımcılar sayesinde yeni arkadaşlıkların dostlukların kurulduğu güzel bir ortama dönüşmektedir. Kısacası kesinlikle herhangi bir sorun yaşamayacağınızı, önceki tecrübelerimize dayanarak rahatlıkla söyleyebiliriz
 • Seyahat esnasında sürpriz harcatmalar ile karşılaşacak mıyız?

  Seyahat esnasında size kesinlikle sürpriz ve gizli harcatmalar yaptırmıyoruz. Aksine sizin paranıza sizin kadar değer veriyor ve kişisel harcamalarınızı doğru yerlerde doğru şekilde yapabilmeniz için sürekli olarak önerilerde bulunuyor ve deneyimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.
 • Yanımıza ne kadar para almalıyız?

  Yanınıza alacağınız para hususu kişisel harcamalarınızla doğru orantılı, tamamı ile ucu açık bir durumdur. Fakat sizinle şöyle bir paylaşımda bulunabiliriz, her yıl katılımcılarımızdan kişisel harcamalarıyla ilgili küçük bir araştırma yapıyoruz ve araştırmamız sonucunda 2014 yılı için 350 Euro civarında kişisel harcama ile seyahatini tamamlayan ve verimli bir şekilde yapan gezginlerimiz olduğunu söyleyebiliriz. 2015 yılı araştırmamızda ise 15 günlük İskandinav gezisini 200 Euro civarında bir parayla tamamlamış katılımcımızın da olduğunu söyleyebiliriz. Genel ortalama olarak değerlendirdiğimizde ise 15-17 günlük geziler için kişisel harcamaların 450-500 Euro civarında olduğunu söyleyebiliriz.
 • Otobüsler ile ilgili bilgi alabilir miyiz?

  Otobüslerimiz şehirlerarası hatlarda çalışmış, yıpranmış ve yorgun otobüsler değildir. Sadece turizm için kullanılan bakımlı yüksek model otobüsler ile seyahat etmekteyiz.
 • Kaptanlar ile ilgili bilgi alabilir miyiz?

  Gezilerimiz için en hassas olduğumuz konulardan bir tanesi ve güzel bir gezinin ayrılmaz parçası olan kaptanlardır. Deneyim sahibi, insan ilişkileri iyi, bilinçli şoförlerimizin, güvenli ve konforlu sürüş tarzı ve tekniği sayesinde de yolculuklarımızın kalitesi artmaktadır. Turizm sektörünü ve aynı zamanda AvrupayaGezi.com’u iyi tanıyan kaptanlarımız bu bilinçle hareket etmektedirler. Avrupa gezilerimizde en az iki kaptan görev almaktadır.
 • Diğer personel ya da personeller ile ilgili bilgi alabilir miyiz?

  Otobüslerimizde şehirleri iyi tanıyan, güzergaha hakim, insan ilişkileri iyi en az bir gezi direktörü, danışmanı, koordinatörü ya da gezi rehberi bulunmaktadır. Bazı gezilerimizde birden fazla da görevli personel olmaktadır.
 • Serbest zamanları nasıl değerlendirebiliriz?

  Şehirlerde vereceğimiz serbest zamanları ilginiz dahilinde değerlendirebilirsiniz. Daha önce hazırlık yaparak serbest zamanlarınızı planlayabileceğiniz gibi aynı zamanda gezi esnasında size eşlik edecek şehirlere büyük ölçüde hakim araç görevlilerine de danışabilir ve bilgi alabilirsiniz.
 • Otobüste sıcak su dağıtılıyor mu?

  Otobüslerimizde yolculuk durumuna göre günün belirli dönemlerinde sıcak su servisi yapılmaktadır.
 • Grup rezervasyonu yapabilir miyiz?

  Evet, grup rezervasyonu yapabilirsiniz.
 • Minimum grup kişi sayısı kaç olmalıdır avantajları var mıdır?

  Minimum grup sayısı 10 kişidir ve kişi sayısına göre belirli avantajlar vardır.
 • Mevcut seyahatlere özel ayrı otobüs olarak katılabilir miyiz?

  Kesinlikle katılabilirsiniz, mevcut seyahatlere özel ayrı otobüs olarak katılımda ciddi avantajlar bulunmaktadır.
 • Mevcut seyahatler dışında şartları ve güzergahı birlikte belirleyebileceğimiz özel grup seyahati yapabilir miyiz?

  Tabi ki sizin grubunuz için özel seyahat programı ve şartları beraber belirleyeceğimiz özel seyahatler düzenleyebiliriz. Bunun için en önemlisi talep ettiğiniz dönemin takvimimize uygun olmasıdır.
 • Halk oyunları, müzik, koro, modern dans festivalleri gibi organizasyonlara katılımcı topluluk olarak katılabilir miyiz?

  Diğer bir uzmanlık alanımız da bu tür festivallerdir ve festival seyahat programlarıdır. Avrupa’da bir çok festival düzenleyiciler ile uzun yıllara dayanan direk ikili ilişkilerimiz sayesinde davetiye süreci ve katılım süreci için gerekli her türlü hazırlık tarafımızdan kurumunuz adına yürütülmektedir. Ayrıca seyahat programı ve içeriği ile ilgili kafile sorumlusu ile görüşerek topluluğun ihtiyacı ve isteği doğrultusunda düzenleme yapılmaktadır.
 • Tüm gruplar için grup talebini nasıl yapabiliriz?

  Tüm grup talepleri için 08508852227 numaralı telefondan ya da bilgi@avrupayagezi.com e-mail adresinden bize ulaşmanızı rica ederiz.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN YA DA SİZİ ARIYALIM.

Merak ettiğiniz soruyu bulamadıysanız ya da yeterince bilgi alamadığınızı düşünüyorsanız 08508852227 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilir ve gezi uzmanımızdan bilgi alabilirsiniz. Ayrıca “sizi arıyalım” butonunu tıklayıp iletişim bilgilerinizi bize bırakırsanız, biz de sizi arayabiliriz. Her konuda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Diğer Yazılarımız

Aşağıdaki yazılarımızdan henüz incelemediğiniz varsa eğer,
daha iyi bilgi almak için inceleyebilirsiniz.

BİLİNÇLİ GEZGİN KILAVUZU

Tatil Planlarınızı Yaparken Yeterince Güvende misiniz?

Tatiliniz bizim için önemli, sizin için de önemliyse eğer, bilinçli gezgin kılavuzumuzu inceleyerek kaçak faaliyetleri, haklarınızı ve daha fazlasını öğrenin.

BİZ KİMİZ?

BİZİ DAHA İYİ TANIYIN

Biz kimiz? Kurumsal kimliğimiz nedir? Hadi tanışalım.

NEDEN BİZ ?

Neden AvrupayaGezi.com'u tercih etmeliyim?

AvrupayaGezi.com tercih nedenlerinden öne çıkanları inceleyin.

Karşılaştır

AvrupayaGezi.comvs Kaçak Faaliyetler

İnternet ortamında karşılaşabileceğiniz kaçak faaliyetler ile AvrupayaGezi.com arasındaki farkları, karşılaştırma tablosunu inceleyerek daha iyi anlayın.

ŞEFFAF TECRÜBE PAYLAŞIMI

GERÇEK KİŞİLER, SANSÜRSÜZ BİLGİ

Hayali ya da taraf kişilerden değil gezilerimize katılmış gerçek kişilerden istediğiniz misafirimizi seçerek şeffaf tecrübe paylaşımı talep edebilirsiniz.

GEZİLERİMİZİ İNCELEMEYE BAŞLAYIN

Otobüsle Adım Adım Avrupa Gezilerimiz Yayınlandı. Rezervasyonlar Dolmadan Siz de Yerinizi Ayırtın.

Responsive Owl Carousel with Magnific Popup YouTube and Text